יום חמישי, 22 אפריל, 2021

חיה רעה: ג’יפ חושפת רנגלר עם מנוע 6.4

Jeep Wrangler
צילום: Jeep

המנוע החדש מפיק לא פחות מ-450 כוחות סוס, אשר מסוגלים להזניק את הסופר-רנגלר ל-100 קילומטרים לשעה תוך חמש שניות

לאחר שלל רמזים והצהרות, ג’יפ חושפת את רכב השטח הקשוח ביותר שלה – רנגלר רוביקון, עם המנוע המפלצתי ביותר שלה: ה-392 האימתני של קונצרן קרייזלר, שבדרך כלל מותקן במכוניות ספורט.

לשם השוואה, ג’יפ רנגלר רוביקון בגרסתו החזקה ביותר אשר שווקה עד היום צויד במנוע “צנוע” בעל שש בוכנות בנפח 3.6 ליטרים אשר הפיק כ-265 כוחות סוס. אך המנוע החדש, בעל שמונה בוכנות בנפח 6.4 ליטרים, גורם למנוע הרגיל להיראות לפתע חלשלוש.

מוכן לעבודה קשה

כך, לפי ג’יפ, מנוע הרנגלר רוביקון 392 – שם שניתן לדגם החדש בגלל הנפח באינצ’ים מעוקבים של המנוע החדש, מפיק לא פחות מ-450 כוחות סוס, אשר מסוגלים להזניק את הסופר-רנגלר ל-100 קילומטרים לשעה תוך חמש שניות, נתון יותר מרשים מנתון ההאצה של לא מעט מכוניות ספורט מודרניות.

הסרנים הם סרני דנה 44 מחוזקים אשר מיועדים להתמודד עם תוספת הכוח שמגיעה מהמנוע המגודל אך חלק ניכר מן השלדה של הרנגלר 392 נותר ללא שינוי, עדות לחוזקו של הרכב גם בגרסה הרגילה.

מעבר לכך, הרנגלר רוביקון 392 מוכן לעבודה קשה במיוחד: תיבת העברה עם יחס נמוך במיוחד אשר מסייע לזחילה על סלעים, שתי נעילות לסרן הקדמי והאחורי וצמיגי שטח מגודלים ממחישים היטב שמדור ברנגלר שמיועד למי שבאמת מגיע לדיונות ולסלעים כדי לעשות שטח קשה.

דילוג לתוכן