יום שישי, 23 יולי, 2021

קיה בשטח: היצרנית חושפת גרסאות קשוחות של רכב הכביש-שטח

2021 Sorento Zion
צילום: קיה

קיה הציגה שתי גרסאות חדשות של קיה סורנטו, אבל כאלה שאי אפשר לקנות בסוכנות. המטרה היתה להכניס לסוכנים קצת מוטיבציה וגם להוכיח מה אפשר לעשות בשטח אם רק רוצים

קיה חושפת שתי גרסאות חדשות של רכב הכביש שטח הבכיר שלה, הסורנטו. אבל לפני שתגיעו לסוכנות לקנות כזה – כדאי שתדעו: מדובר במכוניות שקיה בנתה ושמרה לעצמה, במטרה להוכיח לעצמה וגם ללקוחות מה ניתן לעשות עם רכב כביש שטח של קיה כדי להפוך אותו לחיית שטח אמיתית.

מתחרה בגדולים

את שתי הגרסאות האלה הציגה קיה דווקא בכנס סוכנים שערכה החברה, כדי לתת לסוכנים קצת מוטיבציה ולהוכיח להם שאפשר להילחם גם ברכבי השטח הגדולים אם רוצים ויודעים איך. כדי לעשות זאת, בקיה ארצות הברית החלו עם שני רכבי כביש שטח של קיה, צמד סורנטו, אך משם החלה השתוללות: אנשי קיה ארה”ב החליטו לעשות כל מה שנדרש כדי להוכיח שניתן לצאת לשטח עם קיה סורנטו וגם ליהנות באמצעות שתי “גרסאות מיוחדות” שאחת מהן נקראת ZION על שם הפארק הלאומי והשנhיה “יוסמיטי” – גם על שם פארק לאומי כמובן.

כדי לבנות את שני הרכבים שכרה קיה את שירותיה של סדנת LGE CTE  שקיבלה שני קיה סורנטו X רגילים והוסיפה להם פגושים מיוחדים, גלגלים בקוטר 32 אינץ’, צמיגי שטח, מיגון מיוחד לגחון כדי למנוע פגיעה של סלעים וגימור כרום מיוחד.

מוכנים לשהייה ארוכה בשטח

כדי להוכיח שהסורנטו המשודרגים לא מתאימים רק לדאווין, בקיה הוחלט לצייד אותם לשהייה ממושכת בשטח, כאשר היוסימיטי מצויד במתקן גג מיוחד לציוד ואילו ה-ZION מצויד גם הוא בגגון, אך גדול יותר ומיועד למטען מוגן מגשם. קיה עצמה מודה שיתכן שלא כל הלקוחות יגיעו אל הפארקים כדי לנהוג בשטח קשה, אבל מדגישה שקודם כל חשוב שידעו שזה בהחלט אפשרי.

דילוג לתוכן