יום חמישי, 22 אפריל, 2021

היילקס סהרה הגיע לישראל, ומתחרה אפילו ברכבי שטח

היילקס סהרה
צילום: טויוטה

טנדר ההיילקס סהרה מצויד במגיני כנפיים שחורים, פנסי ערפל LED בעיצוב אשר ייחודי לרמת הגימור סהרה, וגם צביעה שחורה מיוחדת לחישוקי הגלגלים

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה, מודיעה על תחילת פתיחת הזמנות לטויוטה היילקס סהרה: בניגוד לתדמית הקשוחה שסיגל ההיילקס במהלך עשרות שנים, במהלך השנים האחרונות החליטה טויוטה למתן מעט את תדמיתו של הטנדר הבלתי ניתן להשמדה באמצעות הצגה של גרסאות שיאפשרו להיילקס אפילו להתחרות ברכבי השטח. הדרך לעשות זאת בלי לפגוע בתצורה הבסיסית של ההיילקס אשר יועדה לעבודה קשה: שפע של אבזור.

את המנוע לא צריך להתניע עם מפתח מכיוון שבדומה למכוניות מנהלים, הסהרה מצויד במערכת התנעה ללא מפתח, וגם כניסה ללא מפתח, כלומר ההיילקס מסוגל להיפתח כאשר הבעלים קרוב. מעבר לכך הוא מצויד גם בחיישני חניה חכמים וגם בחישוקי סגסוגת בקוטר 18 אינץ’. הנהג יכול להתרווח במושב מתכוונן חשמלית, מאפיין נדיר בטנדרים שנולדו לעבוד.

כדי להבדיל בין הסהרה ובין הגרסאות היותר פשוטות של ההיילקס, טויוטה ציידה את היילקס סהרה גם במגיני כנפיים שחורים, פנסי ערפל LED בעיצוב אשר ייחודי לרמת הגימור סהרה וגם צביעה שחורה מיוחדת לחישוקי הגלגלים. המנוע הוא אותו מנוע דיזל בנפח 2.8 ליטרים שניתן למצוא בשאר דגמי ההיילקס הבכירים בהספק של 204 כוחות סוס אשר מועברים אל הגלגלים האחוריים בזמן נסיעה בכביש. בשטח, ההיילקס מצויד באותה מערכת 4X4 כמו יתר הדגמים הבכירים של הטנדר של טויוטה, כלומר גם הילוך כוח לנסיעה בשטח קשה. מחירו של טויוטה היילקס סהרה נקבע ל-299 אלף שקלים.

דילוג לתוכן