יום ראשון, 19 יוני, 2022

לא רואים מוסך: שירות חדש כולל ביטוח, טיפול שנתי, טסט ואפילו שטיפת רכב

.
צילום: Shutterstock

ישראלים רבים מביטים בקנאה על חבריהם, הנוסעים במכונית ליסינג ופטורים מכל מטלות תחזוקת הרכב פרטי. אבל מעכשיו גם הם יכולים: שירות חדש כולל את כל תשלומי הביטוחים, הטיפול השנתי, הטסט ואפילו שטיפת רכב חודשית

“בכל שנה מגיע הרגע הזה שצריך לעשות טסט לאוטו, ואז אני חוטף התקף חרדה קטן. בגלל זה אני דוחה את זה עד שכבר אין ברירה”, מספר אסף, בן 45, מתל אביב.

“כשאני נכנס למוסך אני מרגיש כאילו יש לי שלט על המצח: ‘הנה, הגיע הפראייר’. המוסכניק זורק לי כל מיני מושגים שאני לא מבין בהם. הוא יכול להחליט אפילו שצריך להחליף מנוע – ואין לי דרך לדעת אם הוא עובד עלי”.

גם מורן, אם לשלושה ילדים מגדרה, לא מחבבת את אמנות תחזוקת הרכב הפרטי. “אני בת כמעט 40, ועד לפני שנתיים לא ראיתי מוסך מבפנים, אבל אז התגרשתי. עכשיו אני צריכה גם לדאוג לאוטו, לקחת אותו למוסך, לשטוף אותו – פעולות שבן הזוג שלי לשעבר היה אחראי עליהן. זה הכניס אותי ללחץ”.

כמו אסף ומורן, ישראלים רבים מביטים בקנאה על חבריהם ברי המזל הנהנים מליסינג תפעולי, שפוטר אותם מכל הכרוך בתחזוקת הרכב הפרטי. בחברת הרכב אוויס הבינו את הצורך הזה, ופיתחו שירות חדש – גם למי שמחזיק ברכב פרטי שאינו בליסינג: אוויס 360.

“משיגים מחירים נמוכים יותר”

חבילת השירות מעבירה את כל המטלות השגרתיות שדורש הרכב הפרטי (והעלויות הכרוכות בהן) לטיפולה של אוויס: החל מהטיפול השנתי, דרך הטסט ותשלום האגרות, ועד תשלום הביטוח המקיף וביטוח החובה. אפילו שטיפת רכב פעם בחודש נכללת בחבילה.

איך מתאפשר לאדם פרטי שאין לו מכונית ליסינג לקבל שירות כזה? התשובה טמונה בכוח שיש לחברה המחזיקה צי רכב גדול, מה שנותן לה יכולת מיקוח משמעותית מול הספקים. “לאוויס יש צי של עשרות אלפי מכוניות השכרה וליסינג”, מסבירים בחברה. “המחירים שאנחנו יכולים להשיג במשא ומתן מול המוסכים, ספקי השירות, החלפים ואפילו מול חברות שטיפת הרכב, הוא נמוך בהרבה מזה שיכול להשיג אדם פרטי”.

בנוסף, לחברה גדולה יש כוח אדם שיכול לטפל במשימות התחזוקה. אם האדם הפרטי צריך לקחת יום חופש מהעבודה כדי להכניס את הרכב לטסט (וזה עוד לפני תיקונים שאולי יידרשו), נציגי החברה יכולים לעשות זאת במקומו. כמובן שגם המפגש בין הנציג למוסך יבוצע באופן שונה, כאשר הלקוח מתנהל מול נציגי אוויס בשפה פשוטה, מבלי החשש שהמוסך “דוחף” את הלקוח לתיקונים מיותרים. מדובר בחיסכון של זמן וכסף והערך החשוב מכל – שקט נפשי.

“אותו סכום חודשי, ללא כאב ראש”

הצרכן הנבון עלול לחשוב שמדובר בשירות יקר, אך באוויס מסבירים שההיפך הוא הנכון. “הסכום כולל תשלום עבור ביטוח מקיף וביטוח חובה, עלות אגרת הרישוי, עלות הטיפול השנתי ועלות הטסט כולל לקיחת הרכב על ידי נהגים מהיכן שהלקוח צריך. גם עלות שטיפת רכב פעם בחודש כבר כלולה”, אומרים באוויס.

רוצים הצעת מחיר מאוויס?
השאירו פרטים >>

“אם מחשבים את הוצאות הרכב השנתיות (שהיה הלקוח מוציא ממילא על המרכיבים האלה במהלך שנה) ומחלקים ב-12 חודשים, מגיעים לסכום חודשי דומה: אם אותו נהג היה צריך לקחת את הקורולה שלו לטיפול בסיסי, שעולה 800 שקל, לשלם רישוי וטסט שעולה כ-1,600 שקל, לבטח אותה בביטוח מקיף שעולה עוד בערך 3,500 שקל וגם בביטוח חובה שעולה בערך 1,500 שקל, ואפילו לשטוף אותה פעם בחודש בעלות שנתית של כ-600 שקל, העלות היתה פחות או יותר דומה מבחינה כספית”.

יתרון נוסף שמציינים בחברה הוא מוקד השירות של החברה, הזמין ללקוחות 24/7. “זה שירות ייחודי שזמין בכל שעות היממה ומעניק ללקוח פתרון כל בעיה. אם הנהג נתקע עם האוטו או מזהה נורה שנדלקה שהוא לא מכיר, הוא לא צריך לבקש טובה מחברים או בני משפחה. הוא יכול פשוט להתקשר למוקד ולקבל מענה מידי. אגב, המוקד גם מנהל את שיגרת הרכב עבורו. כלומר, אוויס מתקשרת אליו כאשר מגיע מועד הטיפול השנתי – ולא להיפך”.

ומי שלא מעוניין לבטח את הרכב דרככם? יש חבילה “רזה” יותר?

“בהחלט יש אפשרות כזו. אנחנו מציעים חבילת בסיס, שכוללת נהג שלוקח את הרכב לטסט, תשלום עבור מסלול הטסט, תשלום עבור טיפול הרכב ונהג שמחזיר את הרכב מהטיפול, וזה כולל גם את שירות המוקד שלנו 24/7 ושטיפת רכב חודשית. המחיר של החבילה הזו הוא 180 שקל בחודש”.

חוסכים זמן וימי עבודה

באוויס מוסיפים כי בתחשיב יש לכלול הטבות נוספות, חשובות לא פחות: “כשמחשבים את ההוצאות צריך להוסיף לכך את הזמן של הנהג, ימי העבודה האבודים, הצורך לרוץ למוסך או חוסר האונים כשמשהו במכונית מתקלקל. התעסקות עם מוסכים היא המומחיות של אוויס כבר שנים – ואת זה בדיוק אנחנו רוצים להנגיש ללקוח”.

לסיכום, אומרים באוויס כי “השירות החדש מאפשר לנהגים לשלם את סכום דומה לזה שהם משלמים בכל מקרה על תחזוקת הרכב, רק בלי כאב הראש הכרוך בכך. אם עד עכשיו האופציה הזו לא היתה פתוחה בפניהם ועכשיו הם יכולים ליהנות ממנה גם אם הם לא מחזיקים במכונית ליסינג”.

רוצים הצעת מחיר מאוויס?

השאירו פרטים –

דילוג לתוכן