שבת, 9 אוקטובר, 2021

מותג היוקרה הקוריאני ג’נסיס מגיע לארץ

Genesis
צילום: ג'נסיס

המותג ישווק בישראל שני רכבים והבטחה לרכב חשמלי נוסף בהמשך. כמה עולה התענוג? הפרטים בפנים

לטויוטה יש את לקסוס, לניסאן יש את אינפינטי – ואילו ליונדאי יש את ג’נסיס, חטיבת היוקרה הצעירה יחסית של מותג הרכב הקוריאני אשר הוקמה באופן רשמי כמותג רכב נפרד בנובמבר 2015.

בישראל ג’נסיס תשווק על ידי כלמוביל יבואנית יונדאי. לדברי דוידי פיאמנטה, מנכ”ל קבוצת הרכב הפרטי, “השקת GENESIS בישראל מבטאת את עוצמת הקבוצה השוקדת על כיווני צמיחה חדשים. עוד מציין פיאמנטה כי “האמון וההערכה הרבה לה זוכה כלמוביל משותפיה הבינלאומיים הינן מרכיב חשוב בקבלת הנציגות של GENESIS בישראל כאחת המדינות הראשונות בהן מושק המותג”.

עתיד חשמלי ומנהלים ממרצדס

בראש חטיבת GENESIS ישראל עומדת דנה רביד-מנחם. רביד-מנחם מציינת כי “לאחר שנתיים של הכנות, כלמוביל משיקה מותג יוקרה חדש בישראל, שיצטרך לאתגר את המתחרים הקיימים ולהציע אלטרנטיבה מעולה וחוויית לקוח רלוונטית יותר. לשם כך הקמנו אולם דגל מפואר בהרצליה פיתוח בהשקעה של כ-6 מיליון שקלים, שייתן ללקוחות את החוויה ה’בוטיקית’ והשירות יוצא הדופן כבר ברכישה. היצע הדגמים של ג’נסיס יכלול בעתיד הלא רחוק רכב חשמלי מלא אשר יהיה מסוגל לנסוע לטווח של מעל 500 קילומטרים”.

בשלב הראשון: סדאן ורכב כביש שטח

בינתיים, שני דגמים של ג’נסיס כבר מוצעים בסוכנות בהרצליה. הדגם הראשון הוא ה-80G, מכונית המנהלים של ג’נסיס אשר מצוידת במנוע בעל ארבע בוכנות בנפח 2.5 ליטרים המפיק 304 כוחות סוס. שתי רמות הגימור של ה-80G מצוידות במערכות בטיחות אקטיביות.

מחיר ה-80G מתחיל ב-385 אלף שקלים עבור הרמה הבסיסית, הרמה המשודרגת עולה 439 אלף שקלים. מכונית המנהלים אינה הנציגה היחידה: בג’נסיס מבטיחים שני דגמים נוספים אשר יושקו עד סוף השנה – ואילו דגם נוסף אשר מוצג כעת הוא רכב הכביש שטח הגדול של היצרנית – ה-80GV. ה-80 GV מצויד במנוע בנפח של שלושה ליטרים אשר מפיק 278 כוחות סוס ו-60 קג”מ שעוברים לארבעת הגלגלים.

הזינוק מאפס למאה קמ”ש לוקח ל-80 GV רק 6.8 שניות. רשימת האבזור כוללת מסך בקוטר 14.5 אינץ’ ו-10 כריות אוויר. ברמת הגימור הבכירה של ה-80 GV יש גם בולמי זעזועים מתכווננים באופן אוטומטי ומערכת אקטיבית לנטרול רעשים.

מחירו של ה-80 GV מתחיל ב 499 אלף שקלים עבור רמת הגימור הבסיסית ומגיע עד 569 אלף שקלים לרמת הגימור הבכירה. בהמשך צפויים להגיע לארץ דגמים נוספים של ג’נסיס.

דילוג לתוכן