יום שני, 20 יוני, 2022

נשיא טויוטה: “עד שנת 2030 נשיק 30 דגמים חשמליים”

.
צילום: טויוטה

אקיו טויודה, נשיא טויוטה, חשף את האסטרטגיה של ענקית הרכב להפחתת פליטות פחמן דו-חמצני. "השגת יעד נייטרליות הפחמן פירושה עולם בו כל האנשים יחיו באושר על כדור הארץ. אנו רוצים לעזור לממש עולם כזה"

נשיא טויוטה מוטור, אקיו טויודה, חשף השבוע באירוע שהתקיים בטוקיו, יפן, את אסטרטגיית ניטרליות הפחמן של החברה. לדברי טויודה, עד שנת 2030 תשיק טויוטה 30 דגמים חשמליים המונעים באמצעות סוללה, והיקף המכירות של כלי רכב המונעים באמצעות סוללה יגיע ל-3.5 מיליון.

לדברי טויודה טויוטה שואפת להגיע לתמהיל של 100% רכבים חשמליים במכירת רכבי המותג לקסוס באירופה, צפון אמריקה וסין. הכרזה זו עומדת בבסיס התוכנית של טויוטה אירופה להפחתת פליטות פחמן דו-חמצני ב-100% בכל מכירות הרכבים החדשים עד 2035 במערב אירופה.

“להפחית פליטות CO2 ככל האפשר”

“אני מאמין שהשגת יעד של ניטרליות פחמן פירושה השגת עולם שבו כל האנשים החיים על כדור הארץ הזה ימשיכו לחיות באושר. אנחנו רוצים לעזור לממש עולם כזה. זו הייתה ותמשיך להיות השאיפה של טויוטה והשליחות שלנו כחברה גלובלית.

“כדי לעמוד באתגר הזה, אנחנו צריכים להפחית את פליטות ה-CO2 ככל האפשר, ובהקדם האפשרי. אנו חיים בעולם מגוון ובעידן שבו קשה לחזות את העתיד. לכן, קשה לשמח את כולם באמצעות אפשרות אחת שאמורה להתאים לכולם. מסיבה זו טויוטה רוצה להיערך עם כמה שיותר אפשרויות עבור הלקוחות שלנו ברחבי העולם. אנו מאמינים שניתן לחלק את כל כלי הרכב המחושמלים לשתי קבוצות, בהתאם לאנרגיה שהם צורכים”.

“נגדיל את ההשקעה בסוללות”

טויודה עדכן כי בכוונת טויוטה להגדיל את ההשקעה בסוללות מ-1.5 טריליון ין, הסכום עליו הכריזה החברה בחודש ספטמבר, ל-2 טריליון ין, במטרה לפתח סוללות מתקדמות יותר, איכותיות ובמחיר סביר עוד יותר.

“בכל הנוגע למשאבי טבע, Toyota Tsusho החלה לערוך סקרי ליתיום וסקרים אחרים כבר ב-2006, ופעלה להבטחת מקורות יציבים. ובתחום האנרגיה, Toyota Tsusho פועלת להבטחת מקורות אנרגיה מתחדשים, כגון ייצור חשמל מרוח ושמש, כבר יותר מ-30 שנה”, אמר טויודה.

“יתר על כן, במפעלי הייצור שלנו, אנו שואפים להשיג ניטרליות פחמן עד 2035 על ידי ביצוע שיפורים מתמידים כדי להפחית את השימוש באנרגיה ועל ידי הרחבת השימוש בטכנולוגיות הנדסת ייצור חדשניות. אנו מאמינים שקיצור זמני האספקה ושיטות ייצור המבוססות על ריבוי מוצרים ונפח ייצור נמוך שטיפחנו באמצעות מערכת הייצור של טויוטה, יחד עם המאמצים המתמידים של היצרנים היפניים, יאפשרו לנו להיות תחרותיים גם בעתיד”.

התאמה מהירה לשינויים

טויודה הסביר כי החברה מעוניינת לספק מגוון רחב של אפשרויות ניטרליות פחמן. “אנחנו לא מחליטים איזה אפשרויות לבחור, אלא השווקים המקומיים והלקוחות שלנו הם שמחליטים. יש סיבה לכך שאנחנו מנסים לשמור על כל כך הרבה אפשרויות, כי מבחינת ניהול עסקי אפשר לחשוב שיהיה יעיל יותר להתמקד במספר קטן יותר של אפשרויות.

“עם זאת, אנו מאמינים כי התאמה מהירה לשינויים בעתיד חשובה יותר מאשר ניסיון לחזות את העתיד, שאינו בטוח. לכן אנחנו רוצים לשמור על אפשרויות זמינות עבור לקוחותינו, עד שהדרך הנכונה תתברר”.

דילוג לתוכן