יום ראשון, 19 יוני, 2022

איך קונים רכב חדש בפחות מ-1,000 שקל בחודש?

.
צילום: Shutterstock

מחירה של מכונית קטנה וחדשה בישראל מתחיל באזור ה-80 אלף שקלים. בליסינג פרטי, על אותה מכונית בדיוק תשלמו מקדמה של 7,500 שקלים, בנוסף לתשלום של 875 שקלים בחודש

מכונית חדשה מהניילונים – עולה המון כסף.

קחו לדוגמה את יונדאי איוניק פרימיום הפופולרית, שעולה כ-141 אלף שקלים למכונית חדשה מהיבואן. לפי מחירון לוי יצחק, איוניק כזאת שנקנתה חדשה ב-2020, כבר הספיקה לאבד מעל 10,000 שקלים מהערך שלה. לזה תוסיפו את עלות הטיפול השנתי, הטסט שצריך לשלם, הביטוח המקיף וביטוח החובה – וכל זה אחרי שכבר שהוצאנו הון על רכישת הרכב. אז כמה זה יוצא לנו בחודש? נכון, הרבה כסף.

אלא שבשנים האחרונות נהגים רבים מחליטים לוותר על הרכישה היקרה, ובוחרים בדרך של ליסינג פרטי: משלמים מקדמה על רכב חדש לגמרי, ולאחר מכן תשלום חודשי קבוע, כשאותה מקדמה היא סכום שאינו מגיע אפילו לעשירית מהמחיר של רכב חדש.

התשלום החודשי: מ-875 שקלים

לדוגמה, בעוד שמחירה של מכונית קטנה וחדשה בישראל מתחיל באזור ה-80 אלף שקלים, על שברולט ספארק בליסינג הפרטי של אחת מסוכנויות הליסינג הגדולות בארץ תשלמו מקדמה של 7,500 שקלים, ובנוסף תשלום חודשי של 875 שקלים למשך 30 חודשים.

ואם נרצה דווקא ג’יפון, כמו יונדאי טוסון למשל? מי שיחליט לרכוש חדש, ייאלץ כבר לשלוף את הארנק הגדול יותר – ולשלם עליו מעל 150 אלף שקלים, אבל בליסינג פרטי מדובר על מקדמה של 7,500 שקלים, עדיין סכום נמוך מאוד, וגובה התשלום החודשי יעמוד על 2,138 שקלים. רכישה של ג’יפון גדול ומפנק כמו האקווינוקס של שברולט תעלה לנו מעל 160 אלף שקלים, אבל בליסינג פרטי מדובר באותה מקדמה של 7,500 שקלים, ועוד 1,856 שקלים לחודש בסך הכל.

לנהוג ברכב חדש, כל הזמן

ומה קורה בסיום התקופה? אחרי תקופת 30 החודשים, אפשר להחזיר את הרכב לחברה או פשוט להתחיל בתוכנית תשלומים חדשה, להמשיך ולהשתדרג לרכב יותר חדיש ויותר נוח, מבלי להוציא סכום של עשרות אלפי שקלים כמו הנהגים שבוחרים לקנות רכב חדש.

ומי נושא בעלויות הטיפולים והתיקונים? כמו בליסינג התפעולי שממנו נהנים עובדים שמקבלים רכב מהחברה, גם בליסינג הפרטי יש מסלול הכולל שירותי מוסך, טיפולים ותיקונים לרכב, תמורת תוספת תשלום של כמה מאות שקלים בחודש.

אפשר לשכוח מירידת הערך

“בשנים האחרונות, הליסינג הפרטי תופס יותר נפח בשוק הרכב, בתהליך שמזכיר מאוד את מה שקורה בארה”ב”, מסביר גורם בכיר בתעשיית הליסינג בישראל. “מצד אחד, מכוניות חדשות בארץ אינן זולות, ומצד שני ברור שכולם רוצים את המכונית החדשה ביותר ולשלם הכי מעט. היום קשה יותר להוציא סכום עתק על רכב חדש, כשאחר כך עוד צריך לדאוג מירידת הערך והעלויות השוטפות”, הוא אומר. “כשקונים מכונית חדשה בליסינג פרטי, נהנים ממחיר חודשי זול, זמינות של אנשי שירות שמסוגלים לטפל בבעיות, והעיקר – הרבה פחות כאבי ראש”.

דילוג לתוכן