יום שישי, 26 נובמבר, 2021

הזמנה בקליק בשלמה SIXT: שדרוג חדש יאפשר ללקוחות לשכור רכב במינימום זמן

.
צילום: Shutterstock

בימי הקורונה, הגעה אל סניף חברת השכרה ושהייה ממושכת כדי לקבל את כל האישורים הפכו לסיכון. בקבוצת שלמה מצאו דרך טכנולוגית ומהירה להתגבר על הבעיה

שלמה SIXT משדרגת את מערך השכרת הרכבים באמצעות הטמעת פיתוח חדש אשר יצמצם את משך השהיה בסניף לדקות בודדות. הפיתוח, של חברת Scanovate הישראלית, מאפשר ללקוחות אשר מעוניינים להשכיר רכב להשלים את התהליך מהבית או מהמשרד טרם הגעה לסניף.

חוזה ההשכרה ממתין בסניף

הפתרון עצמו מבוסס על מספר שלבים פשוטים: ראשית, הלקוח מבצע את הזמנת הרכב באתר האינטרנט של החברה או במוקד ההזמנות הטלפוניות ומקבל עם תום תהליך ההזמנה קישור באמצעות הודעת SMS. לחיצה על הקישור מאפשרת ללקוח לצלם את פניו בתמונת “סלפי” וגם את רישיון הנהיגה. בשלב השני, המערכת תדע ליצור בעצמה את הכל, וללקוח יחכה כבר בסניף חוזה השכרה מוכן לחתימה, ללא צורך בהשלמת פרטים אישיים נוספים, ונותר רק לשלם בכרטיס אשראי במקום. השלב השלישי כולל הגעה אל הסניף הרצוי ואיסוף של הרכב.

לדברי בועז יעקובי, סמנכ”ל שיווק ומכירות בשלמה SIXT: “כחברת ההשכרה המובילה בישראל וברוח תקופת הקורונה שמייצרת אתגרים חדשים, גובר הרצון לייעל ולקצר את תהליך השכרת הרכב על מנת לקצר את משך השהייה בסניף ככל הניתן. לאחר מאמצים רבים, השלמנו הבוקר את הטמעת הטכנולוגיה החדשה במערך ההזמנות של החברה. בזכות הטכנולוגיה החדשה שהטמענו, הלקוח נהנה מזמן שהייה מינימלי בסניף ואינו צריך לחשוש משהייה ממושכת בקרבת אנשים וחשיפה לנגיף הקורונה.”

חוזה השכרה ללא מעורבות אנושית

לדברי יובל שני, סמנכ”ל טכנולוגיות בקבוצת שלמה: “מהרגע בו ביצע הלקוח הזמה באתר האינטרנט או באמצעות המוקד הטלפוני של החברה, הטכנולוגיה מבצעת מיד 4 פעולות אונליין: זיהוי פנים ביומטרי / בדיקת חיות, קריאת נתונים אוטומטית מרישיון הנהיגה ובדיקת תקינות נתונים ורישיון נהיגה ובסוף התהליך התאמה של צילום הפנים לתמונה שברישיון הנהיגה.

“בסיום תקין של כל השלבים הנ”ל, אשר נמשכים שניות בודדות בלבד, מועברים הנתונים בזמן אמת למערכת הליבה של חברת ההשכרה ואוטומטית מוקם חוזה השכרה מלא, ללא מעורבות אנושית. כל שנותר בבוא הלקוח לסניף הוא להעביר כרטיס אשראי, לקבל מפתחות ולצאת לדרך”. לדברי שני,  בהמשך ניתן יהיה לבצע גם את התשלום מרחוק טרם ההגעה לסניף באמצעות אפליקציית התשלומים bit.

דילוג לתוכן