יום ראשון, 24 אפריל, 2022

סיטי טרנספורמר הישראלית יוצאת להנפקה

Ct
צילום: סיטי

חברת סיטי טרנספורמר יוצאת להנפקה בורסאית בהיקף של עד 600 מיליון שקל. המטרה: לשווק את הרכב העירוני הזעיר בישראל בשנת 2022

סיטי טרנספורמר הישראלית יוצאת להנפקה בורסאית בהיקף של 450 מיליון שקלים עד 600 מיליון שקלים: כך מודיעה החברה הישראלית אשר הוקמה בשנת 2014.

סיטי טרנספורמר עצמה פיתחה מכונית עירונית קטנה אשר מסוגלת “להתקפל”, כלומר הגלגלים שלה מסוגלים להתכנס אל תוך המכונית בלחיצת כפתור ולהיכנס לחניות צרות, הודות לעובדה שהסיטי היא רכב זעיר (קוואדרוסייקל) באורך של 2.49 מטרים וברוחב של 1.4 מטרים בלבד – או רוחב של מטר אחד בלבד כאשר הגלגלים מקופלים לתוך הרכב.

מנוע חשמלי וטווח של עד 180 ק”מ

לפי סיטי טרנספומר, הרכב עצמו מונע באמצעות מנוע חשמלי אשר מאפשר נסיעה לטווח של 120 עד 180 קילומטרים. המהירות המרבית היא 90 קמ”ש, אך מה שחשוב הוא שהסיטי לא יהיה רק רעיון, אלא גם יהיה רכב חוקי לכביש. לשם כך, סיטי טרנספורמר תייצר מספר רכבים אשר יישלחו לגרמניה ויעברו בין היתר את המבחנים אשר יאפשרו להם לעמוד בכללי התקינה האירופית – הכללים שהופכים אותם לכלי רכב מותרים לנסיעה בכביש ציבורי.

אחרי קבלת התקינה האירופית, הסיטי טרנספורמר יאושר גם לשיווק בישראל, החל בשנת 2022. הרכב עצמו מתוכנן להסיע נהג ונוסע בוגר מאחור, או נהג ושני ילדים, או לסירוגין נהג ומטען של אלף ליטרים.

רכב זעיר שמתאים לעיר

הסיטי טרנספורמר הוא “קוואדרוסייקל” – רכב ארבע-גלגלי זעיר. כיום יש כמה וכמה יצרני רכב אשר מייצרים רכבי קוואדרוסייקל. חלק מן הרכבים האלה הם חשמליים, כדוגמת רנו טוויזי, וחלק מהם הם רכבים בעלי מנועי בנזין, למשל רכבים של חברת AIXAM. רכבי הקוואדרוסייקל הם רכבים חוקיים לשיווק בישראל ומשמשים כיום בעיקר ארגונים כדוגמת כוחות הצלה.

דילוג לתוכן