יום שלישי, 17 מאי, 2022

מהפכה ירוקה: ג’נסל ו-EV MOTORS יקימו מערכות טעינה לרכבים חשמליים

טעינת רכב חשמלי
צילום: Shutterstock

חברת ג'נסל, המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם EV MOTORS הפועלת בתחום כלי הרכב החשמליים. מטרת החברות הישראליות היא להקים פרויקטים לטעינה חשמלית המנותקות מרשת החשמל הארצית

חברת ג’נסל, המפתחת פתרונות אנרגיה ירוקה מבוססי תאי דלק לייצור חשמל באמצעות מימן ואמוניה, דיווחה לאחרונה כי חתמה על שיתוף פעולה עם חברת EV MOTORS הישראלית, הפועלת בין היתר, בתחום כלי הרכב החשמליים, להטמעת מערכות ג’נסל במערכות טעינת הרכבים ההיברידיות של EV MOTORS.

במסגרת שיתוף הפעולה, החברות יתכננו ויקימו בישראל פרויקטים לטעינת רכבים חשמליים, באמצעות תחנות טעינה אוטונומיות היברידיות, המנותקות מרשת החשמל הארצית, ובמטרה להחליף גנרטורים המופעלים באמצעות דלקים פוסיליים. הצלחת הניסוי תוביל להטמעת הפתרון המשותף של שתי החברות בשוק הישראלי ולקידומו על ידי EV MOTORS בסין ובעולם.

פתרונות טעינה אוטונומיים

רמי רשף, מנכ”ל ומייסד ג’נסל, אמר כי “כחלק מהאסטרטגיה העסקית של ג’נסל, אנו רואים פוטנציאל משמעותי ביותר עבורנו בשוק עמדות הטעינה של רכבים חשמליים, שעשוי להגיע עד שנת 2030 להיקף של כ-207 מיליארד דולר.

“הפתרון של ג’נסל, המשתלב בפתרון הטעינה הייחודי של EV MOTORS, יספק פתרונות טעינה אוטונומיים אשר אינם תלויים ברשת חשמל. לאחר השלמת הפיילוט בכוונתנו לפעול בשיתוף פעולה להחדרת המוצר לשוק הישראלי, ובמקביל לשווקים בסין בפרט ובעולם כולו בכלל, באמצעות שותפיה של EV MOTORS”.

אוהד זליגמן, יו”ר EV MOTORS, מסר כי: “חברת EV MOTORS והחברות הבנות שלה חוקרות ומפתחות מזה זמן פתרונות לאתגרים שמציב המעבר מרכבים מונעי דלק לכאלו המונעים בחשמל. המהנדסים שלנו עבדו בשיתוף פעולה הדוק עם צוות ג’נסל על מנת לשלב את הטכנולוגיות של ג’נסל בפתרון של EV MOTORS לעמדות טעינה המנותקות מרשת החשמל.

“אנו בטוחים ששיתוף הפעולה בין שתי החברות מביא פתרון שלם, ייחודי, היברידי ומתקדם לטעינה אוטונומית של רכבים חשמליים במנותק מרשת החשמל הארצית, אשר יביא למהפך בנוף טעינת הרכבים החשמליים, הן בישראל והן לאחר מכן ברחבי העולם”.

דילוג לתוכן