יום חמישי, 22 אפריל, 2021

מהפכה ירוקה: הרשת החברתית הראשונה לטעינת רכבים חשמליים

טעינת רכב חשמלית
צילום: Shutterstock

חברת Grevo מפתחת אפליקציה חברתית הנותנת מענה לבעלי רכבים חשמליים בכל מה שקשור לטעינה החשמלית. באפליקציה השיתופית אפשר לקבל מידע על פרישת עמדות טעינה, בניית מסלול נסיעה לפי הצורך ועדכונים של המשתמשים האחרים

רכבים חשמליים אינם עוד טרנד של ירוקים למיניהם. רבים כבר למדו להכיר ביתרונות של הרכב החשמלי: חיסכון באנרגיה, הפחתת המזהמים והשמירה על איכות הסביבה.

יתרונות אלו הביאו בעשור האחרון לעלייה של ממש בשימוש ברכבים חשמליים. “הבנזין מת. היום בו יצרניות הרכב יפסיקו לייצר לחלוטין רכבים על דלק קרוב מתמיד, ואז כולם יעברו לרכבים המונעים על ידי חשמל. לא מדובר בטרנד אלא במהפכה”, טוען מיכאל רוזליו, מייסד פנגו וממייסדי Grevo.

היתרון המשמעותי של הרכב החשמלי הוא בצמצום מספר תחנות הדלק המזהמות. בנקודה זו האפליקציה של Grevo מובילה את המהפכה בתחום: “האפליקציה השיתופית תשמש מקור מידע לקהילת בעלי הרכבים החשמליים על המקומות הציבוריים והפרטיים בהם ניתן לטעון את הרכבים. המידע הוא שיתופי וכל משתמש באפליקציה יכול לדווח בזמן אמת היכן יש תחנות טעינה, האם הם פנויות והאם הן נגישות לציבור הרחב”, אומר יובל מן, מנכ”ל החברה.

“פועלים למען האינטרס של הנהג בלבד”

את האפליקציה יזמו וייסדו דני מן, שכיהן  כסמנכ”ל בכמה חברות הייטק בצפון וכיום הוא בעל חברה שמייעצת ותומכת בתעשייה עם ניהול מערכות מידע, יובל מן, יזם קמעונאות ומיכאל רוזוליו מייסד פנגו. האפליקציה תושק בתחילת 2021 בחינם ובהמשך תאפשר למשתמשים לשלם דרכה. החזון הוא שבעזרת עמדות ההטענה ניתן לייתר את תחנות הדלק ולהפעיל אלפי עמדות הטענה ציבוריות במתחמים גדולים כמו מתחמי קניות, מתחמי תדלוק, אוניברסיטאות ומתחמי עבודה שונים ועוד.

“האפליקציה נולדה מתוך הצורך לתת מענה לבעיות שעולות מהשטח”, אומר יובל. “למעשה אנחנו יוצרים קהילה לבעלי הרכבים החשמליים ועל ידי שיתוף מידע עדכני של המשתמשים ומענה לבעיות ייחודיות לתחום, אנחנו משפרים את חוויית השימוש ברכבים חשמליים”. הוא מדגיש כי “אנו לא פועלים מטעם חברת טעינה כזאת או אחרת, אנחנו פועלים למען האינטרס של הנהג בלבד”.

“האפליקציה מאפשרת שימוש בחוכמת ההמונים ושיתוף ידע ובכך יתרונה”, אומר דני מן. “היא לא שייכת לחברה אחת או אחרת ולכן היא תכלול את כל עמדות הטעינה והציבור יוכל להוסיף מידע רלוונטי ככל שירצה, אנחנו מזמינים את הציבור להצטרף לקבוצה שלנו  במדיות דיגיטליות ולשתף אותנו בבעיות שהם נתקלים בהן”.

דילוג לתוכן