יום רביעי, 20 אפריל, 2022

רכב חשמלי חדש בישראל: צ’יינה מוטורס משיקה את Maxus

Euniq 5
צילום: Maxus

צ'יינה מוטורס, אשר עד כה ייבאה לישראל אוטובוסים, נכנסת לתחום הרכב החשמלי עם מיניוואן חשמלי ראשון בישראל

צ’יינה מוטורס, אשר ייבאה עד כה לישראל אוטובוסים מתוצרת יוטונג הסינית, נכנסת גם לתחום הרכב הפרטי ומשיקה שני דגמים חשמליים ראשונים של MAXUS .MAXUS היא חלק מקונצרן SAIC הסיני, אשר כולל כמה יצרניות רכב כדוגמת ROEWE וגם MG, שמכוניותיה כבר מיובאות לישראל.

מיניוואן ראשון ללא זיהום

הדגם הראשון של MAXUS שישווק בישראל הוא מיניוואן חשמלי, ולמעשה, מדובר במיניוואן החשמלי הראשון שמגיע לשוק הרכב בישראל. שמו של הדגם הוא 5 EUNIQ והוא מיועד להיות הראשון מבין כמה דגמים של היצרנית אשר יגיעו לארץ. לפי נתוני MAXUS, ה-EUNIQ5 משתרע על אורך של 4.82 מטרים ולגובה של 1.78 מטרים. טווח הנסיעה המרבי הוא 400 קילומטרים, וניתן גם לטעון את הרכב בעמדות טעינה מהירה, שממלאות עשרות אחוזים מהסוללה תוך פחות מחצי שעה.

ה-5 EUNIQ מגיע לישראל בגרסה בעלת שבעה מקומות ישיבה ובמחיר של 198,194 שקלים. לצד ה-5 EUNIQ, צ’יינה מוטורס תייבא לארץ גם רכב מסחרי חשמלי: 3 E DELIVER של MAXUS. ה-E DELIVER מגיע לישראל גם במרכב קצר וגם במרכב ארוך, כאשר אורך הדגם הבכיר הוא 5.13 מטרים. הגובה הוא 1.9 מטרים ויכולת ההעמסה היא 990 קילוגרמים. טווח הנסיעה הוא 342 קילומטרים והמחיר מתחיל ב-169,077 שקלים.

בלי אולמות תצוגה

בניגוד ליבואני רכב אחרים, צ’יינה מוטורס אינה מתכננת כלל להפעיל אולמות תצוגה לרכב. במקום זאת, אנשי המכירות יגיעו אל הלקוחות. לדברי יצחק קויפמן, יושב ראש צ’יינה מוטורס: “מהפכת הרכב החשמלי בישראל עולה שלב, ובשנים הקרובות נראה מעבר חד לרכבים אלה על חשבון הרכבים המסורתיים המזהמים, הן בשוק הפרטי והן בשוק המסחרי. סין מובילה בעולם את תחום הרכב החשמלי עם מגוון יצרנים ברמות שונות.

“מהניסיון שלנו, ישנה חשיבות רבה באיכות היצרן ומוצריו, ולכן לאחר בחינות מעמיקות בחרנו להביא לארץ את רכבי MAXUS האיכותיים, מבית SAIC, היצרנית הגדולה ביותר בסין. בשלב הראשון בחרנו להביא את Euniq 5 המשפחתית החשמלית בעלת שבעה מקומות ברמת גימור יוקרתית ובדרגת בטיחות גבוהה. הדגם כיום הוא להיט במספר מדינות באירופה. כפי שפתחנו את התחרות בתחום האוטובוסים אשר יצרה מהפכה בשוק, כך נעשה גם בתחום הרכבים החשמליים הפרטיים עם Euniq5 ודגמים נוספים שיגיעו בעתיד הקרוב”.

דילוג לתוכן