יום רביעי, 20 אפריל, 2022

מרצדס בנץ מציגה: מסך 56 אינץ’ בתוך הרכב

המסך של מרצדס
צילום: מרצדס בנץ

המכונית החשמלית החדשה של מרצדס בנץ כוללת מסך בגודל של מסך טלוויזיה ביתי. המסך כולל מגוון תרחישים אפשריים שהמערכת מסוגלת לזהות ולהתאים עבור הנהג את חוויית השהייה במכונית

מרצדס בנץ חשפה את מערכת המולטימדיה של EQS החדשה, ספינת הדגל החשמלית של היצרנית הגרמנית. לפי מרצדס בנץ, מסך מערכת המולטימדיה של ה-EQS הוא אחד הגדולים ביותר שהוצגו עד כה במכונית נוסעים בייצור סדרתי.

כמו הטלוויזיה בבית, אולי יותר גדול

מערכת המולטימדיה החדשה של ה-EQS, שמרצדס מכנה HyperScreen, משתרעת על רוחב מטורף של 56 אינץ’. זו לא טעות: המערכת היא פחות או יותר בגודל של טלוויזיה אשר מותקנת בסלון של ביתכם. אם אנו ממש רוצים לדייק, אז האורך המדויק שלה הוא 1,422 מילימטרים.

כיצד הצליחו להכניס את כל המסך הזה לתוך לוח המחוונים של ה-EQS? באמצעות פריסה של לוח המחוונים גם על צד הנהג של הקוקפיט וגם על צד הנוסע. כתוצאה מכך, הנוסע ב-EQS יכול לשלוט בפונקציות מסוימות של הרכב במקביל לנהג. המסך עצמו הוא תלת-מימדי וכולל לא פחות משבעה פרופילי משתמש שונים אשר נתמכים על ידי שמונה מעבדים ו-12 מרכזי חיישנים אשר מוטמעים בתוך המסך ומיועדים לתרגם את התנועות של ידי הנהג והנוסע על גבי המסך לביצוע של פעולות.

מסאז’ אבנים חמות? יש

המסך החדש של מרצדס בנץ הוא כמובן רק “חלון ראווה” לשלל טכנולוגיות אשר מסתתרות מאחוריו, וכוללות בין היתר גם בינה מלאכותית. מרצדס מציגה כמה תרחישים אפשריים שבהם המערכת מסוגלת לזהות את הנהג ולהתאים עבורו את חוויית השהייה במכונית, החל במצב בו הרכב יבצע עבור הנהג מסאז’ אבנים חמות (לא, זו לא בדיחה) כשיזהה שמדובר בנהג שמבקש מהרכב את העיסוי המיוחד, וכלה במצב בו ה-GPS של הרכב זוכר מתי הנהג מגיע אל נקודות שבהן קיימת עלייה קשה, למשל בחניית הבית, ומפעיל באופן אוטומטי את פונקציית הגבהת המרכב אשר מאפשרת ל EQS להתרומם מעט על בולמי הזעזועים שלה כדי לנסוע על משטחים משובשים.

דילוג לתוכן