יום רביעי, 20 אפריל, 2022

יונדאי בחרה בפטנט ישראלי להשתקת רעשים ברכב

Silentium
צילום: יונדאי

סילנטיום הישראלית תתקין מערכות למניעת רעש בנסיעה במכוניות יונדאי. המערכות יהיו מסוגלות לבטל רעשי דרך – דווקא באמצעות רעשים אחרים

יונדאי מוביס, חטיבת חלקי החילוף והטכנולוגיה של חברת יונדאי העולמית, בחרה דווקא בחברה ישראלית כדי להטמיע במכוניותיה טכנולוגיית מניעת רעשים. טכנולוגיית מניעת רעשים מוכרת לכל מי שקנה אוזניות מונעות רעשים ופועלת באופן דומה למדי, אבל כמובן שכאן מדובר ביישום הרבה יותר נרחב: כפי שבאוזניות יש מערכת אשר מסוגלת לזהות רעשים מבחוץ ואז להגביר באופן מלאכותי תדרים מסוימים, כך גם ברכב אשר מצויד במערכת של סילנטיום – קיימת מערכת אשר מסוגלת לחוש ברעשי כביש ורעשי צמיגים ולייצר תדרים מנוגדים שיוצרים תחושה של שקט.

6 חיישני שמע

סילנטיום עצמה שוכנת בנס ציונה ומשווקת כבר מערכות למניעת רעשים לקונצרן JLR, החברה האם של יגואר ושל לנד רובר, שכבר מתקינה את המערכות של סילנטיום בשלושה דגמים מתוצרתה. המערכת של סילנטיום אשר תוטמע בדגמי העתיד של יונדאי תעשה שימוש ב-6 חיישני קול המותקנים בתחתית מרכב הרכב. החיישנים יהיו מסוגלים למדוד את מידת הרעש שנוצר, ואז לשדר את המידע אל תא הנוסעים, שם המערכת תפעל ותייצר את התדרים שייצרו דווקא תחושה של שקט.
דילוג לתוכן