יום רביעי, 20 אפריל, 2022

רובוט הטעינה של פולקסווגן מוכן לעידן הרכב החשמלי

רובוט הטעינה של פולקסווגן
צילום: פולקסווגן

מה יקרה ביום שבו הכבישים יתמלאו במכוניות פולקסווגן חשמליות? ליצרנית הגרמנית יש פתרון רובוטי

פולקסווגן, יותר מיצרניות רכב רבות, נמצאת בימים אלה בעיצומו של מהלך התגייסות כלל ארגוני למעבר לרכב חשמלי.

במסגרת זו, כבר הכריזה פולקסווגן שהיא מחסלת את חטיבות הרכב הספורטיביות כדי להתמקד במכוניות חשמליות, בנוסף עידכנה על אתרים שונים בעולם בהם החברה תבצע ניסויי רכב חשמלי. אחד האתרים, נמצא ממש כאן בתל אביב ופועל בשיתוף פעולה עם צ’מפיון מוטורס ומובילאיי. פולקסווגן גם הודיעה כי תסב מפעלים גדולים שלה ליצור מכוניות חשמליות. ועם זאת, שאלה אחת עדיין פתוחה: מה יקרה כאשר כל המכוניות החשמליות האלה יגיעו לכביש ויזדקקו לחשמל?

שימוש מבוסס אפליקציה

כדי להבטיח שהמכוניות החשמליות של פולקסווגן יוטענו, החברה מציגה אב טיפוס של רובוט טעינה חשמלי, אשר יחל בעתיד הלא רחוק, להשתתף בניסויים אשר יתקיימו בחניונים סגורים. כמובן, הרכבים החשמליים לא ייסעו באמצעות רובוט הטעינה לבדו, או כפי שציין תומס שמאל – ראש חטיבת הרכיבים של פולקסווגן: “תשתית טעינה היא גורם עיקרי בהצלחת הרכב החשמלי. השימוש ברובוט הטעינה הוא אחת ממספר גישות, אך ללא ספק הוא מרחיק הלכת ביותר”, הסביר.

אך כיצד יפעל הרובוט? התשובה, כצפוי: באמצעות אפליקציה. האפליקציה הייעודית של פולקסווגן תאפשר לרובוט הטעינה “לדעת” שהרכב קרוב ולהכין עצמו להגעתו. אך מה שחשוב יותר: רובוט הטעינה של פולקסווגן, יוכל להטעין כמה מכוניות בו זמנית באמצעות פריסה של “יחידות אחסון” לאנרגיה.

כך זה ייראה >>

יריית פתיחה לקראת משפחת דגמים חשמליים

פולקסווגן נמצאת בימים אלה בעיצומו של אותו “מרוץ חשמלי” במספר שווקים גדולים בעולם: מכירתה של פולקסווגן ID3 – מכונית חשמלית אשר מקבילה בגודלה לפולקסווגן גולף – כבר החלה בהשקה באירופה. בימים אלה פולקסווגן נערכת להשקות נוספות בשווקים רבים של דגם ה-ID4, רכב כביש שטח חשמלי ראשון של היצרנית, שבהמשך ילווה גם ב-ID6 הגדולה.

דילוג לתוכן