שבת, 23 אפריל, 2022

על רקע שיא במכירות לשנת 2020: טסלה בדרכה לישראל

אילון מאסק, טסלה
צילום: טסלה

טסלה העולמית מדווחת על כמעט חצי מיליון מכוניות שהצליחה למכור ב-2020. במקביל, טסלה ישראל נערכת לפתיחה ומפרסמת מודעות "דרושים". בדקו – האם אתם מתאימים?

יצרנית המכוניות החשמליות טסלה מחייכת כל הדרך אל הבנק. כך עולה מהודעתה של טסלה, אשר מסכמת את שנת 2020 כשנה שהיתה אחת הטובות בתולדות יצרנית המכוניות החשמליות. כך, לפי טסלה, הצליחה היצרנית האמריקאית לייצר ולמסור 499,550 מכוניות – כולן חשמליות. מדובר בנתון שמפספס את התחזית המקורית של אילון מאסק ב-450 מכוניות, וכל זאת למרות התפרצות מגיפת הקורונה. מתוך סך המסירות הכללי של טסלה, 180,570 מכוניות נמסרו במהלך הרבעון האחרון של 2020. זינוק נאה ביחס ל-139,300 רכבים, ברבעון האחרון של שנת 2019.

בקרוב גם בישראל

למי שאינו יודע, טסלה אינה משווקת מכוניות בארץ, אבל שנת 2020 עומדת להיות שנת פריצה משמעותית עבורה בישראל. לפי פרסומים שונים, היצרנית נערכת לחדירה לשוק הרכב הישראלי כבר בעוד מספר חודשים, עם פתיחה של סוכנות מכירות ראשונה וגם מוסך מרכזי. למעשה, כבר כיום נוסעות בכבישי ישראל כמה מכוניות טסלה חשמליות אשר יובאו ארצה על ידי חברת טסלה עצמה, שנרשמה בישראל כיבואנית רכב “זעירה” – כלומר, כזו שיכולה לייבא עד 20 מכוניות בשנה. הסיבה לרישום המעט תמוה הזה, היא העובדה שלטסלה עדיין אין מוסך בישראל. כאשר טסלה תפתח רשמית את המוסך המרכזי, היא תוכל לעבור להיות יבואנית רכב “ישירה” כלומר כזו שמשווקת מכוניות ישירות מן המפעל.

דרוש: איש מכירות

למי שמעוניין לקבל מידע על האופן בו יימכרו מכוניות טסלה בישראל, מה עלותן ואיך הדבר יבוצע, צפויה אכזבה: טסלה מקפידה לא לפרסם כמעט שום מידע על אופן פעילותה בישראל. אבל מי שיכנס לאתר של טסלה בארצות הברית, יוכל להיכנס למודעות ה”דרושים” ולגלות שטסלה בהחלט עובדת חזק על ישראל. נכון לכתיבת שורות אלה, טסלה מציעה לא פחות מחמש משרות עבור ישראלים באזור המרכז: מנהל אולם תצוגה, יועץ חלפים, אנשי מכירות, מומחים לרישום וגם אנשי תשתיות, מה שרומז על כוונתה של טסלה להיכנס לא רק לשוק מכירות הרכב, אלא גם לשוק האנרגיה.
דילוג לתוכן